• 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
1 2 3 4 5
 

 O nas

Witamy Państwa na stronie internetowej prywatnego gabinetu kardiologicznego LEKARD lekarza kardiologa JOANNY BAKUN znajdującego się w miejscowości Wrocław. Naszymi priorytetami są wysoka jakość usług kardiologicznych, bezpieczeństwo oraz długotrwałe efekty leczenia. Stosujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta i proponujemy różne możliwości leczenia stomatologicznego, aby odpowiadały one pacjentowi pod względem medycznym, estetycznym i finansowym. Serdecznie zapraszam Państwa do gabinetu lekarskiego, w którym udzielamy specjalistycznych konsultacji z zakresu kardiologii osób dorosłych i dzieci.


Oferujemy opiekę nad pacjentami z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym, wadami wrodzonymi i nabytymi serca, zaburzeniami rytmu, chorobami mięśnia sercowego. Stosujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta i proponujemy różne możliwości leczenia kardiologicznego, aby odpowiadały one pacjentowi pod względem medycznym, estetycznym i finansowym. 


Więcej

 

 Zakres naszych usług

Oferujemy Państwu kompleksową opiekę kardiologiczną w oparciu o nowoczesny sprzęt, najnowsze techniki leczenia oraz miłą i fachową kadrę specjalistów. Współpracujemy z najlepszymi klinikami kardiologicznymi w kraju i za granicą - dzięki czemu możemy wykonać zaawansowane konstrukcje i badania kardiologiczne zapewniając wysokie walory funkcjonalne oraz najwyższy profesjonalizm oferowanych usług.

 
Kardiologia jest jedną z najważniejszych dziedzin medycyny. Wynika to z faktu, że choroby serca, w tym głównie powikłania choroby wieńcowej i nadciśnienia tętniczego są jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce. Nierzadko choroby te przebiegają skrycie. Nasz gabinet posiada możliwości zdiagnozowania tych schorzeń, zanim wystąpią groźne dla życia powikłania.
 
Aby ocenić ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową, wykonujemy: EKG, ECHO serca, próbę wysiłkową, czyli stres test, a w przypadku niemożności jej przeprowadzenia z przyczyn pozasercowych dysponujemy badaniem alternatywnym – próbę dobutaminową.
 
Oferujemy ponadto nowoczesne, niezwykle dokładnie oceniające tętnice wieńcowe, nieinwazyjne ,stanowiące alternatywę koronarografii, badanie komputerowe – angio-CT TT wieńcowych.

Na podstawie tych badań jesteśmy w stanie precyzyjnie ustalić diagnozę i zaproponować pacjentowi program profilaktyki, lub jeżeli jest już taka potrzeba leczenia, przez pracujących w naszej klinice, wysokiej klasy specjalistów kardiologów.

U pacjentów z zaburzeniami rytmu lub przewodzenia, oferujemy badanie za pomocą nowoczesnego holtera EKG, 12 odprowadzeniowego. Badanie może trwać standardowo 24 godz, ale można je tez przedłużyć, zależnie od potrzeby do np 48 godzin.
 
W razie rozpoznanego migotania przedsionków mamy możliwość przywracania rytmu za pomocą leków oraz kardiowersji elektrycznej w naszym Oddziale Szpitalnym.
 
Przeprowadzamy także diagnostykę nadciśnienia tętniczego: holter ciśnieniowy spacjalistyczne usg jamy brzusznej z oceną drożności tętnic nerkowych oraz nadnerczy, oraz ocenę hormonalną.
 
Zakres wykonywanych badań jest na tyle szeroki, że pozwala spełnić w większości przypadków oczekiwania pacjentów, dotyczących diagnozowania i leczenia chorób serca.
 
Elektrokardiogram „EKG” -stanowi podstawę diagnostyki chorób serca. Badanie to polega na rejestracji elektrycznej aktywności mięśnia sercowego za pomocą przymocowanych do klatki piersiowej elektrod. Zapis ekg pozwala na ocenę rodzaju rytmu serca oraz częstości jego uderzeń. Umożliwia także wykrycie bloków przewodzenia impulsów, stwierdzenie pozawałowego lub mającego inną etiologię uszkodzenia. Na podstawie ekg można także oszacować grubość mięśnia komór oraz wielkość przedsionków.
 
Holter ciśnieniowy - badanie to polega na całodobowym monitorowaniu ciśnienia tętniczego. Pomiary wykonywane są w wyznaczonym trybie najczęściej co 15 minut w ciągu dnia oraz co 30 minut w nocy. Holter ciśnieniowy służy wykryciu nadciśnienia tętniczego u osób mających sporadyczne i trudne do uchwycenia wzrosty wartości ciśnienia krwi, wykryciu tzw. "nadciśnienia białego fartucha". Badanie jest także pomocne w ocenie skuteczności stosowanego leczenia u osób z już stwierdzonym nadciśnieniem tętniczym.
 
Ponadto gabinet nasz zajmuje się wadami, profilaktyką i schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych, oraz ich rozpoznawaniem i leczeniem. Choroby serca i układu naczyniowego stały się w dzisiejszym świecie chorobą cywilizacyjną w wyniku siedzącego trybu życia, stresu i niewłaściwego odżywiania. Dużą rolę odgrywają również uwarunkowania genetyczne, które powinny być impulsem do wizyty u kardiologa. Objawy wielu chorób serca mają charakterystyczne symptomy, ale niestety występują również w innych chorobach, dlatego postawienie właściwej diagnozy wymaga wykonania różnych badań.
 
Najczęściej spotykane objawy chorób serca to:
 
  • bóle zamostkowe, często promieniują do żuchwy, ramion, ręki
  • duszność, zadyszka wysiłkowa lub spoczynkowa, której może towarzyszyć suchy kaszel
  • sine zabarwienie warg
  • kołatanie serca, nierówne bicie serca, zawroty głowy, obrzęki kończyn dolnych i częste oddawanie moczu w nocy
  • utrata przytomności lub zasłabnięcie, które mija po kilku minutach

Zwężenie naczyń wieńcowych, zwykle na skutek odkładania się w nich złogów cholesterolu jest przyczyną choroby wieńcowej, choroby niedokrwiennej serca, i może prowadzić w konsekwencji do zawałów serca. W diagnostyce chorób wieńcowych wykorzystuje się spoczynkowy zapis EKG, zapis EKG metodą Holtera, próbę wysiłkową, badanie echokardiograficzne, scyntygrafię i koronarografię. Wspomnieć trzeba o nadciśnieniu tętniczym, które jest najczęściej występującą chorobą układu krążenia, a zarazem najczęstszą przyczyną choroby wieńcowej serca i udarów mózgu. Oddzielne zagadnienie w kardiologii stanowią wady serca, które zazwyczaj wykrywa się i skutecznie leczy już u małych dzieci. Corocznie obserwuje się wzrost zachorowań na choroby serca, dlatego opisane powyżej objawy powinny skłonić do wizyty u kardiologa.
 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty a także na bezpłatne konsultacje.

  


WięcejKontakt

Lekard
Joanna Bakun
Kardiolog


16-400 Suwałki

ul. Lityńskiego 5a

 
Telefon

(87) 565 66 22

 
Godziny pracy
Poniedziałek:
 
8:00 - 17:00
Wtorek:
 
8:00 - 17:00
Środa:
 
8:00 - 17:00
Czwartek:
 
8:00 - 17:00
Piątek:
 
8:00 - 17:00
Sobota:
 
8:00 - 17:00
Niedziela:
 
nieczynne
med24.pl najlepszylekarz.pl najlepszystomatolog.pl